Katalog Monet

Zaawansowane

Przełącz na


Polowanie na Kaczki
20 Kwacha

2011

Emisja Metal Stempel Średnica Waga Nakład L I II III IV
2011 MW Ag 925 L ↑↑ ø 40 mm 28.28 g 3 000 - - - - -
↓ Awers ↓
Awers Polowanie na Kaczki 20 Kwacha 2011
Rewers Polowanie na Kaczki 20 Kwacha 2011
↑ Rewers ↑
Moneta
Emitent Reserve Bank of Malawi
Typ monety Kolekcjonerska
Kształt Prostokąt (klipa)
Nominał i waluta 20 Kwacha
20.00 MWK
Projekt Ida Karkoszka
Szczegóły emisji
Rok emisji 2011
Rok na monecie 2011
Data emisji 2011-02-??
Cena emisyjna -
Mennica Mennica Polska SA (Warszawa)
Znak mennicy MW
Nakład 3 000
Cechy fizyczne
Stempel Stempel lustrzany (L)
Metal Srebro (Ag 925)
Średnica ø 40 mm
Waga 28.28 g
Brzeg (rant) Gładki
Obrzeże Podwyższone
Dodatkowe dekoracje Tampodruk / druk rastrowy
Katalogi monet
- -
Wycena monety - monetowo.pl
Tylko dla zalogowanych Zaloguj Zarejestruj się
Dane w tej sekcji pochodzą ze sklepów internetowych oraz zanotowanych wycen użytkowników. Dzięki temu prezentowany wykres zbudowany jest w oparciu o ceny oferowane przez sklepy oraz rzeczywiste ceny transakcyjne!
Wycena monety - Katalogi
Tylko dla zalogowanych Zaloguj Zarejestruj się

Przykładowy wykres - Fryderyk Chopin, 50 Złotych, 1972
Opis
Kaczka krzyżówka (Anas platyrhynchos) jest najbardziej popularnym gatunkiem kaczki na którą polują myśliwi z całego świata. Ten duży ptak wodny zasiedla większość półkuli północnej, można go spotkać również w południowo-wschodniej Australii oraz w Nowej Zelandii. Występuje 7 podgatunków tego ptaka, ale to od krzyżówki pochodzą kaczki domowe. Kaczki krzyżówki zamieszkują obszary wodne, można je spotkać nad rzeką, stawem, jeziorem czy torfowiskiem. Udają się na żer od zmierzchu do rana dlatego polowanie na to ptactwo odbywa się głównie o świcie, kiedy kaczki wracają do swych gniazd. Można na nie polować podpływając łódką lub pontonem. Bardzo ważną rolę odgrywa pies, którego głównym zadaniem jest poszukiwanie postrzelonych ptaków. Do polowania używa się broni gładko lufowej i śrutu. Polowanie na kaczki jest jednym z najłatwiejszych polowań na zwierzęta.
Awers
W górnej części monety - napis w języku angielskim Art of Hunting (Sztuka polowania). Poniżej - wizerunek psa rasy pointer w pozycji myśliwskiej. W dolnej części - nominał 20 kwacha, pod nim znak menniczy MW, między cyframi nominału godło państwowe Republiki Malawi. Poniżej nazwa emitenta w języku angielskim - Republic of Malawi.
Rewers
W górnej części monety - kaczki krzyżówki w locie, największa z nich, przedstawiona w technice tampodruku. W dolnej części - wizerunki dwóch myśliwych na łódce. W tle - krajobraz stawu.
monetowo@monetowo.pl Napisz do nas
monetowo.pl
© 2010-2021
Napisz do nas
Katalog monet polskich, monety kolekcjonerskie, cennik, wycena monet, monety świata, monety euro, monety Jan Paweł II, numizmatyka katalog
Polityka prywatności